Obilježavanje Dana Europe u Općini Pušća
Autor: Administrator , 9. 5. 2017.

Učenici Srednje strukovne škole iz  Samobora, koji su sudjelovali na raznim natjecanjima i smotrama te učenici 4. g razreda, u pratnji pedagoginje Anite Šimić, ravnatelja Davora Škiljana i nastavnika Ivana Vlainića, posjetili su Osnovnu školu Pušća gdje je svečano obilježen Dan Europe, 9. svibnja. Organizator ove manifestacije je Općina Pušća u suradnji sa Zagrebačkom županijom i županom Stjepanom Kožićem. Manifestacija je započela pokaznom vježbom vatrogasaca i prigodnim programom KUD-a Pušća, a zatim su dodijeljene zahvalnice srednjim školama koje su sudjelovale u projektima financiranim iz fondova Europske unije među kojima je i naša škola. Ravnatelj naše škole, Davor Škiljan, imao je čast održati govor pred svim nazočnim ravnateljima i učenicima u kojem se pohvalio uspjehom naše škole u povlačenju sredstava iz EU fondova te je istaknuo projekt Smile in VET kojim je financirana nabava opreme za predmet Pametne kuće. Navedeni predmet uvršten je u naš jedinstveni kurikulum završnih razreda zanimanja tehničar za računalstvo i tehničar za mehatroniku te se izvodi jedino u našoj školi.

Manifestaciju je prekinuo iznenadni pljusak pa se dio programa održao u dvorani obližnjeg Društvenog doma, a prigodni domjenak pod kišobranima. Kiša je sprječila i svečano otvaranje punionice za električna vozila te pametne klupe, stoga smo ranije krenuli prema Samoboru punih želudaca i prepuni lijepih dojmova o obližnjem kraju naše Županije.

Antonijo Lukšić, 4.G